MERT SANDALCI

Ödüller Hakkında

HAKKINDA > ÖDÜLLER HAKKINDA

Ödüller aslında veren tarafın alan tarafa bir teşekkürü anlamındadır.
Alan kişi de normalde aman efendim niye zahmet ettiniz teşekkür ederim demek durumundadır.
Çok ödülü olanlar, hatta çok çok ödül ve plaket alanlar genellikle “bu güne kadar pek çok ödül aldım ancak bunun yeri başka” diyerek izleyicilerin “hadi canım sende” bakışları arasında ödülü alırlar.
Sonrası ise bilinmez pek. Biriken ödüller olur…
Ancak benim için ödül ya da plaket daha çok tarihe not düşmek anlamına gelir. Ben kendimi zaten büyük görürüm, inanırım, öğrenciler, kalabalıklar karşısına geçiyor ve paylaşıyor olmak ödülün kendisidir bence. Verilen bir teşekkür belgesi, plaket her ne ise yapılan işlerin unutulmaması için çok işe yarar. İşte bu nedenle ödüller başlığı altında bir bölüm açtım, “akademik” bölümüne yerleştirdim.
Ödüllerim yalnızca plaketler, beratlar vs oluşmuyor. Çok ama çok özel olanlar var… Hem de öylesine özeller ki… Ara ara bazılarını paylaşacağım… Sevgili Kübra Seki’nin derslerin bitiminde bana verdiği… Biricik Kübra gibi bir başka biricikim de Nimet Nurdoğan… .Kalbime yerleştirdim onu… Benim öğrencilerim benimdir ve Tanrı yeryüzü cennetini onlar sayesinde ayaklarımın altına sermiş, beni de kanatlandırıp uçurmuştur…
Sevgiyi yaşamak böyle bir şeydir, saf ve güçlü, saf ve tertemiz…
Çalışmaya devammmm 🤩